Heineken Experience

Heineken Experience Amsterdam şehrinde 1867’de bira fabrikası olarak inşa edilen, 1988 yılına kadar da ülkenin en aktif bira üretim fabrikası olarak hizmet veren ve günümüzde müzeleştirilmiş fantastik bir yerdir.

2001 yılında kapılarını ziyaretçilere açan Heineken Experience bira müzesi kentin en gözde turistik mekanlarından biri olarak Amsterdam gezilecek yerler listenizde mutlaka bulunması gereken bir lokasyon olmalı.

Heineken Experience
Amsterdam Heineken Experience

Müze olarak düşündüğünüzde sıkıcı bir yer gibi gelebilir fakat içeri girdiğinizde belki disneyland kadar eğleneceğiniz bir ortamla karşılaşacaksınız. Interaktif eğlence oyunlarına katılarak bira yapımını öğrenebileceğiniz ve isminize özel bira şişesi yaptırabileceğiniz çeşitli sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

11:00-19:00 saatleri arasında kapılarını ziyarete açan Heineken Experience müzesi giriş ücreti 15€. Müzeye girişiniz sırasında kolunuza bir bileklik takılıyor ve bu bileklik ile 3 adet bedava bira alabiliyorsunuz.

Müzede ücretsiz biranızı içerken panaromik led ekranlardan şampiyonlar ligi sponsoru oldukları için en güzel golleri veya ünlü şehirlere ait güzel manzaralar veya Heineken eski reklamlarını izleyebilirsiniz.

Heineken Experience Müzesi
Heineken Experience Bira Müzesi

Yine farklı bir aktivasyon olarak 5d sinema deneyimini “arpanın biraya giden yolculuğu” adlı kısa filmleriyle yaşayabilirsiniz. 5d sinema olduğu için kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum. Bulunduğunuz yer sallanıyor, köpükler fışkırıyor ve sizi bambaşka bir dünyaya götürüyor.

Müze ziyaretinde fotoğraf çekmek serbest ve çekim yapmak isteyeceğiniz birçok aktivasyon ve ortam olacak.

Ayrıca müze çıkışında size verilecek olan beyaz düğmeyi almayı unutmayın. Bu düğme ile brand store’dan hediye alabilir veya Amsterdam Gezi Rehberi yazımda da anlattığım kanal turunu ücretsiz şekilde yapabilirsiniz.

Yorum yapın