Prag Gece Hayatı

Prag Gece Hayatı konusunda sakin ve sessiz gündüzlerin aksine çok hareketli ve eğlenceli bir şehir. Özellikle geceleri barları ve klüpleri dolduran Çek Cumhuriyeti kadınları eğlenmeyi çok seviyor.

Yazılarımı takip edenler bilirler, gezdiğim ülkelerde şehrin eğlence dünyasına girmeyi seviyorum. Prag’da Gece Hayatı ise beklentilerimin üzerinde olacak kadar hareketli diyebilirim.

Şimdi Prag gezinizde geceleri neler yapabilirsiniz, nelere dikkat etmelisiniz ve nerelere gidebilirsiniz bunları anlatmaya başlıyorum.

Prag Nerede ? Nasıl Gidilir ? Yazımı Mutlaka Okuyun.

1.Prag Gece Hayatı

Daha önce Prag gezi rehberi yazımda da belirttiğim gibi burası çok sessiz ve sakin bir şehir. İnsanları turistlere karşı biraz soğuk ve herkes kendi halinde.

Prag Gezi Rehberi Yazımı Okumadan Seyahate Çıkmayın.

Böyle olunca daha ilk günden “Prag gece hayatı olmaz herhalde, gece hostelde takılacağız” dedim. Ama akşam saatlerinde özellikle Old Town bölgesinde artan gece trafiği, müzik sesleri ve klüplerden yayılan renk renk ışıklar yaklaşan gece eğlencesinin habercisiydi.

Prag Gece Hayatı
Prag Gece Hayatı

İçkinin ucuz olması yüzünden mi yoksa dünyaca ünlü olmasından mı bilmiyorum ama Çek Cumhuriyeti gece hayatı özellikle alkol tüketimi anlamında çok hızlı.

Prag’dan Ne Alınır Yazımda Bu Meşhur İçkilerden Bahsettim.

Barlarda ve gece klüplerinde eğlenenler eşine az rastlanacak derecede fazla bira içiyorlar ve müziğin ritmine kapılıp dans ediyorlar.

Gece hayatından beklentiniz nedir bilmiyorum ama şehir merkezinde gidebileceğiniz müzikli ve danslı mekanlar sınırlı. Eğlenmek isteyenler genelde Old Town bölgesini tercih ediyor.

Benim önerim de bu bölgeye gitmeniz yönünde. Şehir merkezinde gece hayatı geçirip “bumuymuş” deme ihtimaliniz olabilir.

Prag Gece Hayatı Kadın
Prag Gece Hayatı Klüpler

Ayrıca ilgilenenler için Prag Striptiz Club ortamlarının Wenceslas bölgesinde olduğunu hatırlatalım. Bazı clublerde ise tıpkı Amsterdam‘da olduğu gibi hafif uyuşturucu kullanımına izin veriliyor.

2.Prag Gece Kulüpleri

Karlovy Lazne: Old Town bölgesinde Charles köprüsünün hemen yanında bulunan en popüler klüplerden biridir, ayrıca Avrupanın en büyük klübü ünvanına sahiptir. 5 katlı ve her katında farklı müziklerle ve aksiyonlarla eğlenebilirsiniz.

Karlovy Lazne
Karlovy Lazne Prag

Kapısında genelde uzun kuyruklar oluşur ve içeride Çeklerden çok turist vardır. Özellikle ingiliz turistler.

Hangi katında olduğunu tam olarak hatırlamıyorum fakat bir katında ice club var (yukarıdaki resimde görebilirsiniz). Yani bildiğin -18 derecede buz gibi soğuk bir ortamda oturuyorsun, dans ederek ısınmaya çalışıyorsun.

Giriş ücreti bizim paramıza göre 20 TL ve damsız girilebiliyor. Ve tabiki damsız girilebildiği için içerdeki insanların %80’i erkek.

Burası için önerim, yanınızda kız arkadaşınız varsa asla girmeyin. İçerisi çok kalabalık ve genelde alkollü turistler olduğu için istenmeyen olaylar yaşayabilirsiniz.


Mecca: Prag’da genelde zenginlerin gittiği bir klüptür. Çoğunlukla önünde kuyruklar oluşur ve rezervasyonsuz giriş için pek şansınız olmaz. Ayrıca en güzel Çek Cumhuriyeti Kadınları sürekli bu klübe geldiği söyleniyor.

prag'da gece hayatı
Mecca Club Prag – Prag’da gece hayatı

Daha önceden rezervasyon yaptırmadığım için giremedim ama merak ediyomuyum? Hemde deli gibi. Nedense giremediğim yerler sanki daha cezbedici geliyor bana, çok şey kaçırmışım gibi hissediyorum.

Yazımı okuyup Prag gezisinde buraya gideniniz olursa yorum veya iletişim kısmından bana ulaşın, sizin gözlemlerinizle bu klübü yazımıza dahil edelim.


M1 Lounge Bar: Şehrin özellikle turistler tarafından tercih edilen popüler barlarından birisidir. İçerideki akustik ve R&B, hip-hop, dj performansları haftanın her günü dolu olmasını sağlıyor.

çek cumhuriyeti gece hayatı
Çek Cumhuriyeti Gece Hayatı

Giriş ücreti 100 Koruna (20 TL) olan bu bar Old Town meydanına 3 dakikalık yürüme mesafesindedir. Giderken yanınıza çanta almayın, şapka takmayın ve güzel giyinmeye çalışın, içersi tıklım tıklım. Bu yüzden adam seçiyorlar.

Girişinde uzun kuyruklar olabiliyor fakat çok hızlı ilerliyor. Fikrimi sorarsanız ortam güzel, giyiminize ve kendinize biraz özen gösterdiyseniz zaten kızlar muhabbet etmek ve birşeyler içmek için yanınıza geliyorlar.


Duplex Bar: Cafe, restoran ve bar keyfini tek bir yerde yaşamak istiyorsanız burası tam size göre. Diğer gece klüplerine göre biraz daha pahalı olan bu lüx mekan Prag gece hayatı alanında popüler bir yere sahip.

Vaclav Meydanında 6 katlı bir binada bulunan bar yemek yemek, sonrası kahve ve sonrasında Prag’ın en geniş dans pistinde dans-eğlence için önerebileceğim bir eğlence klübü.

Eğer erken saatlerde giderseniz ve birşeyler yemek isterseniz mutlaka en üst kata, yani teras cafeye çıkın ve yemeğinizi Vaclav meydanı manzarasını izlerken yiyin.

Çek Cumhuriyeti Prag gece hayatı
Çek Cumhuriyeti Prag Gece Hayatı

Club bölümüne geldiğinizde müzik resmen sizi çağırıyor. Devasa dans pistinde herkes kendinden geçmiş şekilde canlı dj performansları ile dans ediyor. Ayrıca dans pistinin üzerinde balkon gibi 3 bölüm var. Bu bölümlerde de birbirinden güzel kızlar müzikle dans ediyor.

3.Prag Gece Hayatı ve Kadınlar

Çek Cumhuriyeti gece hayatı kadınlar için alkol alıp çılgınca dans etmek demek.

Peki ya erkekler için?

Bazıları için gece eğlencesi sadece dans edip birşeyler içmek olsa da birçok kişinin merak ettiği konulardan biri Prag hayat kadınları.

Çek Cumhuriyeti hayat kadınları
Çek Cumhuriyeti kadınları

Özellikle gece saatlerinde, gündüz gezdiğiniz turistik bölgelerde bekleyen kadınları görebilirsiniz, sizin birşey demenize gerek kalmadan zaten onlar size laf atıyor ve genelde 100-150 dolar istiyorlar.

Prag Gezilecek Yerler Yazımı Mutlaka Okuyun.

Bunun dışında yukarıda önerdiğim gece klüplerinde birileriyle tanışıp birşeyler içip çok rahat muhabbete girebilirsiniz. Çekler soğuk insanlar ama klüpte hepsi bol bol alkol aldığı için soğukluk kalmıyor.

Gelelim merak edilen bir diğer konuya. Prag Striptiz Club konusu.

Darling Cabaret

Prag’daki en ünlü striptiz klübüdür. Giriş ücreti 300 Koruna (60 TL). Burada ağırlıklı olarak Rus ve Çek kızlar var.

prag striptiz clubler
Prag Striptiz Club

Üst katta sadece uzaktan dans şovunu seyredebiliyorsunuz, alt katta ise masa dansı gibi aksiyonlara katılabiliyorsunuz. Masaya içki söylediğinizde siparişlerinizle birlikte özel dans şovlarının ve özel loca fiyatlarının yer aldığı bir menü de geliyor.

Bir istekte bulunmasanız bile içerideki birbirinden güzel kızlar masanıza geliyor ve sizinle ilgilenmeye başlıyor. Özel bir isteğiniz olup olmadığını soruyor. Yani açıkcası baştan çıkarıp özel odaya almaya çalışıyor. Çünkü bu odada size özel şov fiyatı yarım saatlik 150 Euro.

Tabiki cevabınız “hayır” olursa ısrar etmiyorlar. Yani sadece giriş ücreti ve bira ücreti verip striptiz şovunu uzaktan izleyip çıkabilirsiniz. (70-75 TL)

Goldfingers

Prag’da mustek metro durağı yakınlarındaki kentin popüler striptiz klüplerinden biridir. Giriş ücreti 400 Koruna ama 5 adet 0.33 kutu bira bu fiyata dahil. Yani aslında diğer klüplerle aynı fiyata gelmiş oluyor.

prag kadınları
Prag Gece Hayatı ve Kadınlar

İçeri girdiğimde çift olarak gelen birçok kişiyi de gördüm. Yani adam almış kız arkadaşını striptiz şov izlemeye gelmiş. Tabi belkide kız gelmek istemiştir okadarını bilemiyorum.

Masaya oturdunuzda hemen ücretsiz biralarınız ikram edilir ve içerideki kızlar masanızın etrafında dolaşmaya başlar. Sizden bir işaret beklerler. Bir süre sonra da masanıza gelip sohbet ederler ve özel bir isteğiniz varmı diye sorarlar.

Bu klüpte de özel şov (1500 Koruna), özel odada dans (2500 Koruna) gibi aktiviteler mevcut. Tabiki sadece 5 ücretsiz biranızı içip uzaktan izleyebilirsinizde. Üstelik ücretsiz biralarınız bittiğinde kimse sizden zorla sipariş almaya çalışmıyor, bu güzel birşey.

Prag gece hayatı için böyle bir aktivite arayanlara önerebileceğim ilk klüp burasıdır. İçerideki kızlar gayet güzel, ilgili ve güleryüzlüler.

Son olarak merak edenler için bu klübü online 360 derece gezebilecekleri linki de verelim. https://www.goldfingers.cz/en/galerie şu sayfaya girdiğinizde “360 Take A Virtual Tour” yazısını göreceksiniz. Ona tıklayın ve kısa bir süre bekledikten sonra sanki oradaymış gibi klübü gezin.

4.Prag Gece Hayatı Hakkında Tavsiyelerim

  1. Özellikle gece herkesin alkollü olmasını fırsat bilip yankesicisiler olabiliyormuş, bunlara dikkat edin. Paranızı sağlam bir yere koyun ve zaten üzerinizde çok fazla para taşımayın.
  2. Gece yürürken sohbet için yanınıza kızlar gelebilir. Bunların amaçları genelde çalıştıkları gece klüplerine müşteri çekmektir. İçeceğini içer sonra çeker gider, öylece kalırsınız. Gerek yok.
  3. Benim önerdiklerim olmasa bile gece klübüne şöyle dışardan bir bakın, döküntü biryer olmamasına dikkat edin.
  4. Bazı gece klüplerinde giriş ücretsiz derler, çıkarken ücret isterler. Bunlar genelde “giriş ücretsiz” diye bağırırlar, bu şekilde kolayca anlayabilirsiniz.
  5. En kaliteli yerlerin bile giriş ücretleri bizim paramıza göre 20 TL. Bundan fazlasını talep eden yerlere girmeyin. (turist olduğunuzu anlayıp fazla söyleyebilirler)
  6. Ve tabiki pasaportunuzu mutlaka yanınıza alın.

Prag Gece Hayatı hakkında anlatacaklarım bukadar. Eğer sizin yaşadığınız, gözlemlediğiniz farklı durumlar veya eklememi istediğiniz noktalar varsa lütfen yorum olarak belirtmekten çekinmeyin.

Yorum yapın