Fiyatlarına Göre Ülkeler

admin
Site Admin
Posts: 26
Joined: Wed Feb 03, 2021 10:27 am

Fiyatlarına Göre Ülkeler

Post by admin »

İskeçe Karnavalı sırasında erken rezervasyon yaptırmak önemlidir. Aksi takdirde İskeçe'de otel bulmak kolay olmuyor. Karnaval için düzenlenen turlar, ilk gün Selanik'te konaklama ve şehir turunun ardından konukları İskeçe'ye götürüyor. Alternatif konaklama seçenekleri arasında 234 km uzaklıktaki Selanik yer alıyor.

İkinci alternatif ise Gümülcine'dir. Gümülcine ile İskeçe arasındaki 50 km'lik mesafe ulaşımı kolaylaştırıyor. Bu seçenek özellikle özel araçla gelenler için caziptir.

Alexandroupoli, karnavalda konaklama sorunu yaşayanların tercih edebileceği bir başka şehir. 115 km'lik mesafe özel araçla kısa sürede katedilebilmektedir. Alexandroupolis, uygun fiyatlı bir otel bulmak için en iyi yerlerden biridir.

Yunanistan, Türk yemek ve içecek damak tadına yakın gelen bir ülkedir. Türk kahvaltısına alışkın olanlar için kahvaltı beklentileri karşılamayabilir. Peynirli hamur işleri ve kahve ikilisi, Batı Trakya bölgesindeki kahvaltı kültürünü temsil ediyor. Hemen hemen her çeşit kafede börek çeşitleri bulmak mümkündür. Hamur işleri ve kahve fiyatları 1,6 € ile -1,9 € arasında değişmektedir.

Dağ keçisi rotasyonu ile ünlü olan ünlü Türk köyü Keçili (Yunanca: Plima), İskeçe'ye 16 km uzaklıktadır. Bu köy, gerçek bir kutlama için ideal duraklardan biridir. Dağ keçisi ve kuzu kızartmalarının servis edildiği köyde ciğer sargısı da var. Porsiyonların oldukça geniş olduğu Keçili köyünde ana yemeğe salata, peynirli mantar, kabak kızartması ve yoğurt eşlik ediyor. Izgara tabağı, içecekler ve atıştırmalıklar kişi başı ortalama 15 € -20 € gerektirir.

İskeçe'deki kahve zinciri Fratelli, birçok çeşit kahveyi bulabileceğiniz bir yer. Yunanlıların milli içeceği frappe ve beyaz peynirli hamur işlerini mutlaka deneyin. Sıcak eriyen beyaz peynirin harika tadı damakta iz bırakır. Ayrıca Dedeağaç'ta Gece Pico'da bir şeyler içebilirsiniz.

İskeçe'de ne alınır sorusunun 3 cevabı var. Yunanistan'ın meşhur Karyoka çikolatası akla gelen ilk hediyedir. Farklı çeşitleri bulunan çikolata, içi gofret, hilal ve cevizli silindir şeklindedir. Kilosu 17 € olan bu ürünü Papaparaskeva Pastanesi'nden almak mümkün.

Türk kahvesi dediğimiz içecek Yunanistan'da Yunan kahvesi olarak bilinir. Kahve alabileceğiniz en iyi yer İskeçe'deki Servili Kurukahvecisi'dir. Sahibi, Yunanistan'da yaşayan bir akraba olan Eşref Servili'dir. Bademli meşhur Kavala kurabiyesi, İskeçe'de alabileceğiniz çeşitlerden biridir.

İskeçe Karnavalı Türkiye'den çok sayıda tur operatörü var. Yine de İskeçe, Türkiye'den gelen tur otobüslerinin girişinde otopark oluşturdu. Akşam saatlerinde pazarın Türkiye'ye biraz huzursuz dönmesinin nedeni budur. Yunanistan sınırındaki otobüs ve arabalarda kilometrelerce kuyruk işkenceye neden olabilir.

İskeçe Karnavalı'na gitmenin en iyi yollarından biri özel araba kullanmaktır. İstanbul'dan İpsala sınır kapısına yaklaşık 250 km uzaklıktadır. Buradan İskeçe 140 km uzaklıktadır. İpsala sınır kapısından şehir çıkışına düz bir karayolu ile ulaşmak mümkündür.

İskeçe'ye araba ile ulaşmak için yeni bir ehliyete ihtiyacınız var. Yeni bir sürücü belgesinin nasıl alınacağını öğrenmek için burayı tıklayın. Ayrıca aracınız için yeşil sigorta adı verilen uluslararası sigorta (2 hafta boyunca en az 63 €) yaptırmanız gerekecektir. Yunanistan'a araba ile seyahat etmek istiyorsanız, geçerli bir Schengen vizesine ve tüm hazırlıklara sahip olmanız gerekmektedir. Özel araçların yanı sıra ulaşım seçenekleri arasında İstanbul Esenler Otogarı'ndan otobüsler de yer alıyor.

Türkiye'den daha kısa sürede ulaşılabilen İskeçe, karnaval eğlencesi dışında yılın herhangi bir zamanında ziyaret edilebilecek bir güzergah. Batı Trakya'nın en güzel şehirlerinden biri olan İskeçe, köklü tarihi, gelenekleri, doğası ve dost canlısı insanları ile görülmeye değer.