Forum Üyelik Çeşitleri

admin
Site Admin

Forum Üyelik Çeşitleri

Post by admin »

Kaldırımdan batıya doğru yürürseniz, önce Merkez Pazar'a, ardından Filipin Pazarı'na ve sonra yürümeye devam ederseniz Gece Pazarı'na ulaşırsınız. Merkez Pazar, balık, sebze ve küçük el sanatlarını bulabileceğiniz saat 18: 00'e kadar açıktır. Filipin pazarı ise ucuz tekstil, boncuk ve hediyelik eşya satan küçük ve dar sokaklarıyla kapalı bir çarşı görünümündedir.

Sadece Borneo'nun değil Güney Asya'nın da en güzel pazarlarından biri olan gece pazarı, akşam saatlerinde açılıyor ve gece yarısı kapanıyor. Deniz ürünlerini sevenler, her yerden duman yükselen bu açık hava restoranlarına bayılacak. Izgarada çeşitli balıklar, karidesler ve ıstakozlar pişirilir ve hemen servis edilir. Kalitesiz ve ucuz. Yeterince balık, salata ve pilav ve kola yedik. Kişi başına hesap 11 TL idi.

Öğle yemeğinde Nancy ve çocukları, dün verdiğim kan ve idrar tahlil sonuçlarıyla bize eşlik ettiler. Sonuçlar temiz, sorun yok, devam ediyor. Nancy bana el yapımı kabilelerin kafe aramak için kullandıkları kılıcı hediye olarak getirdi.

Dün güzellik yarışmasını izlerken çocuklarla tuvalete gittim ve birkaç kez içki aldım. Sanırım bunu düşündü ve ona bir hediye vermeyi düşündü. Savaş araçlarını sevmesem de hediyemi teşekkürle aldım. Onunla seyahat etmek ücretsizdir. Cebinize sığması zor, kırılgan ve keskin. Ülkenin girişinde onlara sorma, neden bu haçla dolaşıyorsun? onu! Bir yolunu bulmalı ve onu ülkeye göndermelidir.

Kupa töreninden sonra yarışlar bugün biteceği için ulaşım sıkıntısı yaşamamak için ayrılmaya karar verdim. Arkadaşım Farid, Toyota fuarında tanıştığı arkadaşları ile akşam yola çıkacak. Sırtımda küçük sırt çantam, bir parang (geleneksel Sarawak bıçağı) ile hızlı adımlarla iskeleye ulaştım. Vardığımda, tekne hareket etmek üzereydi ve zaten sınırını tamamen aşmıştı, oturacak yer yoktu.

Bir sonraki tekneyi beklemek ve 1-2 saat zaman kaybetmektense, fırına benzer iç mekanda hareket etmesini beklemek yerine ayrılmaya karar verdim. Tekneye bindim ve bagaj odası, tezgahlar gibi bir yere yerleştim. Güneşten korumak için Arap tarzı pareonumu başıma doladım. Bu sefer tek "Monyet Puti" olarak elimde parang, başımda sarong, yakıcı güneşin altında nehri ve çevreyi seyretmek, kulaklıklarımı takmak, müzik dinlemek ve uyuyarak üç saatlik bir yolculuktan sonra Miri'ye geldi. İskele.

Miri İskelesi'nden ana yola yürüdüm. Dürüst olmak gerekirse, Miri'nin de ne şekilde olduğunu anlayamadım. Önce caddenin karşısında, sonra telefonumda Google Map'i kullandım ve caddenin diğer tarafına otostop çektim. Eşyalarla dolu bir kamyonet beni aldı. Zorlukla İngilizce konuşan şoför Miri ve Miri'yi aramak benim için yeterliydi. Elimdeki kılıca yan bakmadılar. Öyle olsaydım tuhaf olurdum.

Beni şehir dışındaki bir alışveriş merkezinin otobüs durağına bıraktılar ve hemen arkamızdaki otobüse binmemi söylediler. Yarım saat sonra şehirdeydim. Yolda tanıştığım biri paramı nereden ve ne kadar aldığımı bilmek istedi ve tekneye bindiğimde sorulan tek soru parayı ne kadar satın aldığımdı. Bunun bir hediye olduğunu söylediğinde, kasabayı böyle gezmememi tavsiye etti. Ne yapabilirdim?

Omzumu düşürdüm ve sırt çantalarımızın olduğu Highlands Hostel'e gittim. Şansıma, kendi sırt çantamı aldım ve onlar da yenilenmeden yakınlardaki başka bir otele taşındım. Sonra arkadaşım Farid'in sırt çantasını taşıdım. Paramı oradaki gazetelere sardım. Farid'in otele gelmesi uzun sürmedi. Sokaklar çok sert ve kalabalıktı. Pek çok aracın dönüş yolunda olması nedeniyle yavaş sürmek zorunda kaldılar çünkü bozuk yollardan yükselen toz görüşü neredeyse sıfıra yakın hale getirdi.