Amerika ucak Biletleri

admin
Site Admin
Posts: 26
Joined: Wed Feb 03, 2021 10:27 am

Amerika ucak Biletleri

Post by admin »

Mikonos Denizcilik Müzesi (Ege Deniz Müzesi), antikalar, deniz araçları ve amforalar, antik sikkeler vb. Su altı buluntularının bulunduğu bir müze. Türkiye ile ilgili çok sayıda çalışma sizi şaşırtabilir.

Vaktiniz varsa, Mikonos Kültür Müzesi (Tarım Müzesi - Mylos tou Boni) da ilginizi çekebilir. Açık hava müzesi olan Kültür Müzesi'nde geleneksel tarım aletleri görülebilir. Antik Yunan kalıntıları olan bu aletlerin örnekleri harman aleti, kuyu, fırın ve şarap yapım aletidir. Müzenin önemli bir kısmı hala çalışan eski yel değirmeni.

Adada otuza yakın sanat galerisi var. Bir tatil adasında kaç galeri olduğu şaşırtıcı. Amalfi Sahili'nin en güzel şehirlerinden biri olan Positano'da da benzer galeriler gördüm. Hepsi çağdaş bir sanat müzesindeki bir serginin etrafında dolaşıyormuş hissi veriyor. 2000 yılında eski Yunan Haber Ajansı binasında açılan Efimerides Galerisi, Yunan sanatçıların çağdaş sanatını sergiliyor.

Otantik ve sessiz yerleri seviyorsanız, Mikonos (Dimos) belediyesi sınırları içinde, adanın merkezine 7,5 kilometre uzaklıktaki Ano Mera köyünü ziyaret edin. Bu antik Rum köyü, beyaz badanalı evleriyle geleneksel bir Ege kasabası gibi görünüyor. Burada küçük de olsa adadan daha büyük kabul edilen Tourliani manastırını görebilirsiniz.

Mikonos'a sadece 6,5 km uzaklıkta bulunan Delos adası, 5 kilometrekarelik küçük alanıyla ters orantılı olarak, tüm Kiklad adaları arasında arkeolojik açıdan en önemli olanıdır. Antik Yunan mitolojisine göre, burası tanrıça Artemis'in doğum yeridir. Öyle ki, "daire" anlamına gelen Yunanca "Kyklos" dan türetilen Kikladlar, Delos çevresindeki diğer adaların döngüsel tavrı nedeniyle bu şekilde adlandırılmıştır. Pırıl pırıl suları ve doğal güzellikleri ile görülmeye değer.

9. Mykonos plajları
Yaklaşık on beş sahili olan ada, çoğunlukla eşcinsel ve çıplaklar plajlarıyla tanınır. Limanın yakınındaki plajlar Malalianos ve Tourlos plajlarıdır. Ancak bunlar kalabalık olduğu için Mykonos adasının en iyi plajları sayılan Paradise, Super Paradise, Agrari veya Elia'ya Platys Gialos plajına veya deniz taksilerine veya teknelere binebilirsiniz.

Super Paradise plajı genel olarak geyleri barındırsa da herkesin kullandığı ve çıplaklığın serbest olduğu plajlardan biridir. Psarou Plajı, Super Paradise'tan daha küçük ve daha sessizdir. Merkezde bulunan ve hala tercih edilen Nammos Plajı, adanın en güzel plajlarından biridir. Akşamları dünyaca ünlü DJ'lerin eşliğinde çılgın plaj partileri başlıyor. Fetelia ve Kalafatis plajları genellikle rüzgar sörfü meraklılarının uğrak yeridir.

Mikonos'un en güzel plajlarından biri olan Nammos Beach Club, güneşin, denizin ve kumun tadını çıkarmak için ideal bir yerdir. Çok kalabalık olan plaj, bir beach club gibi hissediyor. Mikonos'un en popüler eğlence yerlerinden biridir. Yunan ünlülerin yeri, bu yüzden birçok paparazziler var. Öğleden sonra başlayan eğlence ilerleyen saatlerde masalara taşınıyor. Sabaha kadar süren partiler, aralıksız eğlence, DJ performansları ... Gitmeden önce rezervasyon şart.

Rahat bir atmosfere sahip geniş bir plaj olan Ornos Plajı, gürültüden uzak, aile dostu bir plaj olarak sakin bir gün geçirmek isteyenler için ideal ama bazen çok kalabalık olabiliyor. Kıyı boyunca sığ su bulunan plaj, özellikle çocukları deniz kenarında eğlendirmek için idealdir. Plajda şezlong ve şemsiye kiralanabilir. Güzel ve korunaklı bir koy olan Ornos'ta bulunan Kuzina Beach Club, Mykonos Ammos Hotel'in bir işletmesidir. Denizin tadını çıkarmak için ideal. Buddha Bar Plajı, Ornos Plajı'ndaki bir başka alternatif yerdir.

Ornos plajının yanındaki çok sayıda küçük deniz ürünü restoranı, deniz ürünlerini diğer plajlara göre çok daha ucuza sunuyor. Sahil çevresinde çok sayıda otel, kiralık daire, villa ve pansiyon bulunmaktadır.

Rüzgar sörfü meraklılarının takdir ettiği Fetelia ve Kalafatis plajları, Mikonos'ta mutluluk, dans, sosyalleşme, rahatlama, macera, huzur, güneş ve deniz vadeden plajlar olarak biliniyor. Ftelia Plajı, merkeze açık olduğu için rüzgarlı ve dalgalı.