Vondelpark

Vondelpark 47 hektarlık alanıyla Amsterdam’ın en büyük park alanıdır. Şehrin merkezinde yeşil ve doğa ile içi içe bu parkta genellikle gençler ve turistleri görmeniz mümkün.

Van Gogh Müzesi civarındaki turistik bölgeler arasında rastladığım ve dinlenebileceğiniz en sakin tek alan diyebilirim. Parka girdiğinizde alabildiğine yeşil bir alan sizleri karşılıyor.

Park içerisinde bisikletle gezenler, paten sürenler, koşu yapanlar ve uzanıp güneşin tadını çıkaranlar dahil pek çok farklı aksiyon içinde olan insan görebilirsiniz.

Vondelpark Amsterdam
Amsterdam Vondelpark Manzaraları

Parkı gezmeye başladığım anda insan yoğunluğunun olduğu bölgeye doğru yöneldim ve bir göletle karşılaştım. Insanlar gölet karşısında güneşleniyor, sohbet ediyor ve içkilerini içiyorlar. Sanırım parkın en güzel noktası da burası zaten.

Amsterdam Vondelpark Nerede
Vondelpark Amsterdam Güneşli Bir Gün

Türkiyede yaşayan biri olarak şunu net olarak söyleyebilirimki tabiki bizim park ve göl-deniz manzaralı alanlarımız çok çok daha güzel.

Amsterdam Gezi Rehberi yazımı mutlaka okuyun.

Bu sebeple Vondelpark pek ilgimi çekmedi açıkçası. Buradaki insanlar pek manzara ve gölet görmemiş olacaklar ki sürekli resimler çekip saatlerce çimlerde uzanıp kalabiliyorlar.

Son olarak resimlere bakın, ilginizi çekip çekmediği bir ortam olduğuna karar verin ve buna göre hareket edin derim. Amsterdam Gezilecek Yerler listemizde buraya göre çok daha öncelikli görülmesi gereken yerler olduğu kesin. Yinede son karar tabiki sizin.

Yorum yapın